Dom Zdrowie
Kategoria:

Zdrowie

Reklama

Naukowcy z Vanderbilt University w USA odkryli nowy rodzaj antybiotyków, co jest pierwszym przypadkiem od dziesięcioleci, jak zauważono w artykule opublikowanym w czasopiśmie ACS Infectious Diseases. Nowy antybiotyk nazywa się hepotydacyną i jest innowacyjną klasą leków zabijających bakterie na etapie badań klinicznych.

Przeprowadzone badania fazy trzeciej mające na celu ocenę skuteczności antybiotyku w leczeniu nieskomplikowanych zakażeń układu moczowo-płciowego wywołanych przez bakterię Escherichia coli wykazały pozytywne wyniki.

Jednym z ważnych aspektów badań nad hepotydacyną jest jej wpływ na komórki E. coli. Udowodniono, że ten nowy rodzaj antybiotyków ma podwójny wpływ na enzymy gyrazę i topoizomerazę w komórkach bakterii, co prowadzi do zahamowania aktywności katalitycznej tych enzymów.

Strony: 1 2

Reklama

Sportowcy zawsze szukają dodatkowej przewagi, która może pomóc poprawić ich wyniki. Według nowych badań przeprowadzonych w Kanadzie taki efekt można znaleźć w żurawinie zwyczajnej.

W serii eksperymentów z wyszkolonymi biegaczami długodystansowymi naukowcy z Concordia University w Montrealu odkryli, że codzienne przyjmowanie suplementu żurawiny przez cztery tygodnie doprowadziło do zauważalnej poprawy. Wpływa to zarówno na samą wydajność, jak i zmęczenie mięśni po biegu na 1500 metrów. W związku z tym biegacze odzyskiwali szybciej, a prędkość biegu poprawiła się o 1,5 procent.

Strony: 1 2 3

Reklama

Eksperci w dziedzinie psychiatrii i psychoterapii coraz częściej wyrażają pogląd, że niektóre choroby psychiczne, w tym choroba afektywna dwubiegunowa, stają się bardziej powszechne wśród młodych ludzi.

Psychiatra Alexey Pavlichenko, profesor nadzwyczajny na Wydziale Zdrowia Psychicznego Uniwersytetu Moskiewskiego, zauważa, że w ostatnich latach choroba afektywna dwubiegunowa jest coraz częściej diagnozowana u osób w wieku od 20 do 25 lat, a czasem u nastolatków. Zaburzenie to charakteryzuje się naprzemiennymi epizodami depresji i manii lub hipomanii, co sprawia, że życie pacjentów jest nieprzewidywalne.

Strony: 1 2

Reklama

Zmiany klimatyczne pociągają za sobą pewne zmiany. To pokazuje nowe badanie dotyczące tego, ile wody należy pić dziennie.

Naukowcy zbadali, w jaki sposób postępujące zmiany klimatu mogą wpływać na indywidualne zapotrzebowanie ludzi na płyny. Biorąc pod uwagę różne czynniki, obliczyli, ile wody powinniśmy pić dziennie.

Istnieje już wiele naukowych podejść do tematu równowagi płynów. W końcu ludzkie ciało składa się w około 60 procentach z H2O i dlatego potrzebuje go regularnie do funkcjonowania. Dlatego ilość wody, którą powinieneś pić, można opisać na kilka sposobów. Najnowsze badanie idzie o krok dalej i wykorzystuje kilka czynników do oceny wpływu zmian klimatu. Należą do nich na przykład Temperatura powietrza, wilgotność i wysokość nad poziomem morza. Wpływają na ogólne spożycie i wydalanie wody przez organizm, a także na wielkość ciała i aktywność fizyczną.

Strony: 1 2 3

Reklama

oktor Mizuno Masato, dyrektor japońskiego Instytutu Badań nad zdrowiem i żywieniem, opracował dietę ketogeniczną opartą na wysokim spożyciu białka i tłuszczu. Konsekwentnie przestrzegając tej diety, udało mu się zrzucić imponujące 14 kilogramów w ciągu roku. Co więcej, Masato z powodzeniem pomógł pacjentom z cukrzycą typu 2 przezwyciężyć uzależnienie od insulinoterapii dzięki tej diecie.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Masato przebadał wielu pacjentów z cukrzycą w Centrum Diabetologicznym w Tokio i stwierdził, że ich stan nie poprawił się znacząco pomimo przestrzegania ogólnie przyjętych wytycznych. Dzięki pozytywnemu osobistemu doświadczeniu z dietą bogatą w białko i tłuszcz zaczął polecać ten rodzaj diety niektórym swoim pacjentom.

Lekarz leczył 84 pacjentów z cukrzycą typu 2 w latach 2014-2018. Początkowo pacjenci ci musieli samodzielnie wstrzykiwać insulinę w domu,ale wszyscy osiągnęli niezależność od insuliny po przestrzeganiu diety.

Strony: 1 2 3

Reklama